Jak w praktyce wygląda sprowadzanie aut na zamówienie

Jak w praktyce wygląda sprowadzanie aut na zamówienie

Ceny samochodów w Polsce często potrafią być zaskakująco wysokie. Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się auta sprowadzane za granicy. Szczególnie z obszarów europy Zachodniej oraz Północnej. Powszechnie wiadomo, że używane zagraniczne auto można nabyć między innymi w komisie samochodowym natomiast na popularności zyskuje też opcja auto na zamówienie, czyli auto sprowadzone przez firmę.

Jak wygląda sprowadzanie aut na zamówienie?

Aktualnie na rynku wzrasta liczba przedsiębiorstw specjalizujących się w ściąganiu samochodów za granicy. Najczęściej procedura rozpoczyna się poprzez kontakt klienta z usługodawcą. Informujemy go o naszych oczekiwaniach jak marka, model, stan techniczny oraz o naszym budżecie.

Kolejnym krokiem jest odnalezienie samochodu, który spełni podane przez nas kryteria. Procesem poszukiwania zajmuje się usługodawca. Jeżeli odpowiednie auto na zamówienie zostanie znalezione oraz zatwierdzone przez nas to usługodawca zajmie się dokładną weryfikacją oferty między innymi poprzez sprawdzenie historii serwisowej pojazdu czy też jego bezwypadkowości.

Jeżeli wszystko będzie w porządku firma oferująca usługę pojedzie po Twój samochód. Przed dokonaniem zakupu osoba go dokonująca skontaktuje się z Tobą, aby Cię poinformować czy stan faktyczny samochodu odpowiada przedstawionemu w ofercie. Jeżeli wszystko jest w porządku, to Twoje auto na zamówienie zostanie sprowadzone. Firma ustali z Tobą termin odbioru oraz przygotuje wszelką potrzebną dokumentacje.

Na co należy uważać decydując się na auto na zamówienie?

Sprowadzanie aut na zamówienie niesie ze sobą wiele korzyści, głównie finansowych, ale wiąże się z nim kilka zagrożeń. Przede wszystkim zweryfikuj przedsiębiorstwo, przykładowo czy jest zarejestrowane w KRS oraz sprawdź opinie w internecie.

Jeżeli wszystko będzie w porządku to zwróć uwagę na takie rzeczy jak: koszta, które musisz ponieść za poszukiwanie auta, czy pokrywasz koszt dojazdu do miejsca zakupu oraz transportu do Polski, oraz jak duża jest zaliczka. Sprawdź również jak wygląda przyjęta przez firmę procedura, jeżeli już sprowadzone auto będzie według Ciebie odbiegać od przedstawionej oferty. Równie ważne jest, aby przedsiębiorca przed odbiorem auta zgadzał się na jego sprawdzenie w wybranym przez Ciebie warsztacie lub ASO.

Wybierając odpowiednio zweryfikowaną firmę możesz mieć pewność, że sprowadzony samochód będzie Ci służył przez wiele lat oraz zagwarantuje Ci znacznie mniejszy koszt zakupu, niż gdyby ten odbywał się w Polsce. Jeżeli będziemy przestrzegać kilku podstawowych zasad lub trzymać się zdrowego rozsądku to sprowadzenie auta okaże się jedną z najlepszych decyzji.