Koszt transportu samochodu

Koszt transportu samochodu

Obecnie wiele osób decyduje się na zakup swojego wymarzonego samochodu za granicą. Dlaczego? Ponieważ takie samochody są o wiele tańsze.

Jak przetransportować samochód do Polski?

Cena transportu nowego samochodu może się od siebie niesamowicie różnić. Wszystko zależy od tego z jakiej opcji zdecydujemy się skorzystać, a także z jakiej firmy skorzystamy. Cena może się wahać również dlatego, że podczas transportu występują różne trasy, a także waga przewożonego samochodu. To wszystko ma ogromny wpływ na transport aut używanych. Koszt transportu samochodu może więc się bardzo różnić od siebie. W takim przypadku warto zlecić usługę takiej firmie, która regularnie jeździ daną trasą. Bardzo możliwe, że wtedy zabierze Twój samochód w trakcie wracania z innego zlecenia. Gdy znajdziemy taką właśnie firmę, mamy ogromną szansę na to, że wylicytujemy dobrą cenę. Zapłacimy wtedy o wiele mniej. Bardzo często firmy ustalają wcześniej ceny i wyceniają usługę według swojego, własnego cennika. Często więc firmy biorą na przykład dwa złote za jeden przejechany kilometr.

Czy to się opłaca?

Jeżeli firma jedzie krótką trasą, bardzo często zwraca uwagę na czas w którym wykona usługę, a nie na pokonane kilometry. Oczywiście w ten sposób zarobić może o wiele więcej. Warto to wiedzieć, ponieważ to pozwoli nam się licytować. Często również ceny ustalane są indywidualnie i właśnie wtedy możemy zaproponować niższą cenę. Na dłuższych trasach, jest zupełnie odwrotnie niż na tych dłuższych. Firma w takiej sytuacji liczy ilość przejechanych kilometrów. Bardzo często może się zdarzyć tak, że firma naliczy dodatkową opłatę, za to, że załadowała samochód na lawetę i następnie rozładowała. Jeżeli kupujesz samochód z zagranicy musisz liczyć się z tym, że transport będzie kosztował dodatkowe pieniądze. Z całą pewnością nadal opłaca się taki zakup, ponieważ ceny aut za granicą są o wiele tańsze. Dodatkowa opłata za transport nie jest więc dużym problemem i z całą pewnością warto w to zainwestować. Aby zaoszczędzić sobie stresu. Zlecenie transportu samochodu konkretnej firmie bardzo nas obciąży. Z całą pewnością jest to najlepsze wyjście z takiej sytuacji. Niezależnie od tego w jakim kraju zakupiliśmy samochód – Niemcy, Belgia, Francja, a może Włochy – transport samochodu to dobre rozwiązanie. Zyskamy pewność, że nasze, nowe auto dojedzie do Polski w bardzo dobrym stanie.

Koszt transportu samochodu może się bardzo różnić. Wpływa na to wiele czynników. Warto jednak skorzystać z tej opcji, ponieważ zyskujemy wtedy pewność, że auto dojedzie bezpiecznie do kraju.