Samochody sprowadzane z zagranicy

Samochody sprowadzane z zagranicy

Planując zakup samochodu każdy kierowca musi zmierzyć się z wieloma trudnymi pytaniami. Trzeba rozważyć takie kwestie jak przebieg samochodu, dodatki, marke oraz jego wartość. Niektórzy decydują się na zakup nowych samochodów prosto z salonów albo od polskiego właściciela. Jednak jednym z najbardziej opłacalnych dziś sposobów zakupu auta jest odkupienie go od handlarzy, którzy sprowadzili je z zagranicy.

Korzyści z zakupu aut sprowadzanych z zagranicy

Jeszcze kilkanaście lat temu sprzedaż samochody sprowadzane z zagranicy cieszyły się niesamowitą popularnością pośród polskich kierowców. Nastepnie nadszedł czas, kiedy coraz trudniej było znaleźć sprawdzone auto i popyt na sprowadzone samocchody się zmniejszył. Obecnie jednak Polacy znów coraz częściej decydują się na zakup sprowadzonych samochodów. W samym 2018 roku ich liczba wzrosła o kilkanaście procent. Powodów dlaczego wybieramy te auta jest wiele. Jednak nie ulega wątpliwości, że podobnie jak w przypadku wielu innych zakupów, kluczową role odgrywa cena. Porównując cenę tego samego samochodu sprowadzonego z zagranicy z ceną w salonie bądź od prywatnego właściciela, niemalże zawsze ta pierwsza będzie kozystniejsza. Szukając samochodu kazdemu kierowcy zależy nie tylko na cenie ale również na jakości i pewności odnośnie zakupu. Co ciekawe, przebieg samochodów z zagranicy jest często łatwiejszy do ustalenia i uniknięcia rażących niedomówień. Ważną rolę przy ewentualnym zakupie odgrywają rownież rekomendacje. Każdy z nas zna chociaż jedną osobę, która już skorzystała z zakupu sprowadzanego z zagranicy. Jeżeli była ona zadowolona to może nas zachęcić do podobnego posunięcia.

Jakie sprowadzane auta wybieraja Polacy?

Patrząc na najnowszą listę rankingową najchętniej sprowadzanych z zagranicy aut, możemy zadać sobie pytanie, czy Polacy nie znają innych marek niż BMW, Audi, Volkswagen, Mercedes, Ford czy Opel. Niemieckie auta zdecydowanie cieszą się największą popularnością pośród polskich kupców. Nie powinno być to jednak dużym zaskoczeniem ponieważ myśląc o niemieckich producentach, jakość oraz dobre wykonanie. Pierwszym samochodem spoza Niemiec jest, dopiero 10 na liście francuskie Reanult Scenic. W drugiej dziesiątce listy sytuacja nie wygląda inaczej. Poza niemieckimi markami znajdziemy tam Skode Ocvtavie, Toyote Yaris i Renault Megan. Najwiekszą popularnością cieszą sie samochody sprowadzane z zagranicy z silnikami Diesel. Ich cena w ostatnich latach się obniżyła ponieważ kierowcy w krajach zachodniej Europy stopniowo rezygnują z takich silników.

Leave a Comment