Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed transportem samochodu z Niemiec

Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed transportem samochodu z Niemiec

Zakup samochodu sprowadzenie go zza granicy wciąż jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobom na stanie się właścicielem nowego auta. Jest to szczególnie dobra opcja, jeżeli naszym celem jest zakup jednej z najbardziej pożądanych, znanych i cenionych marek. Transport aut z Niemiec może być w takim przypadku optymalnym rozwiązaniem. Przyjrzyjmy się jednak potencjalnym kosztom oraz wszystkim, o czym powinieneś wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji o transporcie auta.

Przewóz samochodów z Niemiec- kiedy warto?

Kupując nowy pojazd, zazwyczaj staramy się zaoszczędzić na pobocznych elementach zakupu- np. na transporcie. Przewóz samochodu z Niemiec może okazać się dobrym rozwiązaniem, jeżeli droga do miejsca odbioru lub salonu, w którym znajduje się wybrany przez nas pojazd, mieści się bardzo daleko od miejsca naszego pobytu i sama podróż mogłaby wymagać od nas poświecenia nawet kilku dni, a ewentualne straty finansowe mogłyby spowodować, że pomimo korzystnej ceny samego auta, cała inwestycja będzie mniej opłacalna niż zakupy w polskim salonie, lub od lokalnego sprzedawcy.

Zdecydowanie się na transport aut z Niemiec lora może okazać się również przydatny, kiedy nie czujesz się do końca na swoich siłach, czy będziesz w stanie bezpiecznie przejechać tak daleką trasę nowo kupionym samochodem, lub w sytuacji, gdy nie możesz wziąć ze sobą żadnego kompana, który w drodze powrotnej będzie mógł zaopiekować się twoim autkiem. Poza tym wybór usług transportu samochodu z Niemiec może okazać się po prostu wygodnym rozwiązaniem, które dodatkowo nie kosztuje nas zbyt dużo i pozwala zaoszczędzić czas.

Jak przetransportować samochód z Niemiec?

Jeżeli kupujesz samochód w Niemczech, to zasadniczo istnieją trzy sposoby na przetransportowanie go do Polski. Możesz pojechać po niego samemu, skorzystać z usług lawety (co jest jednak bardzo drogie), lub z transportu przez firmę. Ostatnie rozwiązanie może być nawet do około 50% tańsze niż wynajem lawety. Ceny przewozu samochodów z Niemiec są oczywiście zależne od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest długość trasy, którą wynajęty przez nas kierowca do przetransportowania samochodu musi pokonać, aby przejechać od punktu A do punktu B, czyli ustalonego miejsca, w którym odbierzemy swój samochód (już w Polsce).

Ceny transportowe pomiędzy Niemcami a Polską wynoszą zazwyczaj około 1,4 zł/km. Oznacza to, że w większości przypadków cen za przewóz samochodów będzie wiązał się z kosztami wahającymi się od około 700-4000 złotych. Oczywiście, czasem może to nie być bardzo niski koszt, jednak jeżeli przyrównamy do tego wysiłek, który musielibyśmy włożyć samemu w przejazd, bezpieczeństwo oraz gwarancję wykonania zadania przez dostawców, to opłacalność inwestycji staje się znacznie bardziej wyraźna.