Zakup używanego samochodu z zagranicy

Zakup używanego samochodu z zagranicy

Coraz więcej osób decyduje się na zakupienie używanego samochodu, który pochodzi z zagranicy.

Główną cechą zakupu samochodu z zagranicy jest fakt, że jest to opłacalne. Cena używanego samochodu za granicą jest dużo tańsza niż w Polsce. Zachodnie samochody są również w o wiele lepszym stanie technicznym. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno wymarzonego samochodu, pamiętaj o tym, aby sprawdzić jego stan. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na nadwozie samochodu, a także stan techniczny. Stan silnika, układu hamulcowego oraz karoserii również jest bardzo ważny.

Transport pojazdu

Zakup samochodu z zagranicy wymaga wiele cierpliwości. Taki pojazd przede wszystkim trzeba w jakiś sposób sprowadzić do naszego kraju. Najlepszą opcją będzie wynajęcie lawety, która bezpiecznie przewiezie zakupiony pojazd. Jeżeli jednak chcesz zaoszczędzić duże pieniądze, świetnym rozwiązaniem będzie samodzielne powrócenie do kraju zakupionym samochodem. Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, musisz pamiętać o tym, aby wykupić ubezpieczenie i tablice rejestracyjne. Musisz to zrobić w lokalnym wydziale komunikacji. Gdy uda Ci się sprowadzić samochód do swojego kraju, masz miesiąc na to, aby zarejestrować pojazd. Potrzebne Ci będą do tego, takie dokumenty jak, między innymi: dowód zakupu pojazdu, dowód rejestracyjny, tablica rejestracyjna pojazdu, dokument, który potwierdzi zapłacenie akcyzy, a także potwierdzenie wykonania przeglądu technicznego. Rejestrowanie samochodu sprowadzonego z zagranicy nie należy do najtańszych. Opłata rejestracyjna, wydanie karty pojazdu, badanie techniczne – to wszystko kosztuje, niemałe pieniądze.

Niemieckie samochody

Bardzo często do Polski sprowadzane są niemieckie samochody. Niemiecki rynek motoryzacyjny jest niesamowicie rozwinięty. Dostępne tam samochody mogą sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Można również wynegocjować bardzo atrakcyjne i konkurencyjne ceny. Zakup samochodu z zagranicy pozwoli więc nam oszczędzić bardzo dużo pieniędzy. Warto przed zakupem skontaktować się z fachowcem, który ma ogromną wiedzę i w ten sposób będzie mógł wychwycić minusy danego samochodu. Ważne jest również to, aby zwrócić uwagę na to czy samochód jest bezwypadkowy. Obowiązkowo również trzeba sprawdzić czy pojazd nie był skradziony. Trzeba sprawdzić czy pojazd nie znajduje się w rejestrze aut poszukiwanych. Sprawdzając wszystkie informacje, zyskamy pewność, że auto jest w porządku.

Zakup samochodu to bardzo stresujący czas. Warto sprawdzić wszystkie możliwości i skorzystać z najlepszego źródła.

Leave a Comment